Jiří Drahoš byl hostem synodní rady ČCE

3. května 2017

Synodní rada ČCE přijala na svém pravidelném zasedání v úterý 2. května vzácného hosta – kandidáta pro prezidentské volby 2018 – profesora Jiřího Drahoše.

Jiří Drahoš byl hostem synodní rady ČCE
3. května 2017 - Jiří Drahoš byl hostem synodní rady ČCE

Synodní rada ČCE přijala na svém pravidelném zasedání v úterý 2. května vzácného hosta – kandidáta pro prezidentské volby 2018 – profesora Jiřího Drahoše. Vyjádřila mu podporu v předvolební kampani a v rozhovoru otevřela některá témata.

Ukázalo se, že občansky, společensky i politicky jsou stanoviska prezidentského kandidáta i představitelů evangelické církve velice podobná. Jiří Drahoš přiznal, že s kandidaturou docela váhal a až když se neobjevil žádný pro něj volitelný kandidát, souhlasil se svou nominací, k níž jej mnozí vybízeli. Organizační tým kampaně už je zformován a pana profesora překvapilo, že se hlásí přes pět set dobrovolníků, kteří jsou ochotni sbírat 50 000 podpisů na petiční archy na podporu jeho kandidatury.

Jiří Drahoš o sobě říká, že je nepraktikující katolík, ale Desatero a evropské židovsko-křesťanské kořeny jsou pro něj přirozeným a solidním základem. Celý život jej navíc provází záliba v hudbě, která povznáší ducha – dlouhá léta zpívá v pěveckém sboru.

Obsáhlý rozhovor s prof. Jiřím Drahošem, DrSc. vyjde v Českém bratru 5/2017, hlavním periodiku Českobratrské církve evangelické. Vyjde 12.5.