Souhrn jednání na 1. zasedání 36. synodu ČCE

22. května 2023

Od čtvrtka 25. do soboty 27. května probíhalo v pražském Komunitním centru Matky Terezy na Chodově 1. zasedání 36. synodu Českobratrské církve evangelické. Jednotlivá jednání jsme přenášeli také v průběžné online textové a obrazové reportáži a v souhrnných článcích.

Jednání synodu zprostředkujeme opět on-line: v textové a foto reportáži
22. května 2023 - Souhrn jednání na 1. zasedání 36. synodu ČCE

Souhrn dění na synodu:

Jednání začala ve čtvrtek 25. května 2023 v 13.30 hod. v Komunitním centru Matky Terezy v Praze na Chodově

Ve čtvrtek v podvečer navázala na první jednací blok od 18.30 hod. společná bohoslužba s večeří Páně v evangelickém kostele v Praze 4 na Jižním Městě

Páteční program přinesl zejména hospodářská témata a širší diskuse nad reformou seniorátů. Vpodvečer se pak konala jednání komisí, ze kterých vzešly podněty a doporučení pro poslední jednací den - sobotu.

V sobotu proběhly dlouhé diskuse a hlasování nejen o strategických a etických otázkách. Přišel také čas na návrhy vzešlé z diskusí a komisí, a návrhy odložené...

Synod 2023

Všechna jednání (kromě 5. jednání, které probíhá v uzavřených komisích) byla volně přístupná i zájemcům z řad veřejnosti. Program najdete zde. Upozorňujeme, že může docházet k jeho změnám (časovými posuny v rámci zasedání, předřazením nebo naopak odložením některých bodů, případně rozhodnutím synodu – tj. dodatečnými úpravami během samotných jednání).

Zasedání skončilo v sobotu 27. května 2023 v pozdních odpoledních hodinách.

Na webu Synodu ČCE jsme vám jako obvykle přinesli podrobné on-line textové zpravodajství minutu po minutě, fotografie a další střípky z jednání i zákulisí. On-line textová reportáž probíhala kontinuálně. Průběžně jsme pro vás také doplňovali souhrnné články a fotografie z dění na synodu.