Jak pomáhat Ukrajině? Všechny informace na jednom místě

2. března 2022

Nový web ukrajina.e-cirkev.cz shromažďuje vešekeré informace o pomoci uprchlíkům v Česku i české pomoci směrem na Ukrajinu. Stránka je několikrát denně aktualizována a představuje hlavní komunikační kanál církve k tomuto tématu.

Jak pomáhat? Nový web nabízí důležité informace o pomoci Ukrajině
2. března 2022 - Jak pomáhat Ukrajině? Všechny informace na jednom místě

Evangelická církev se svou Diakonií pomáhá uprchlíkům. Konflikt bude vleklý a snažíme se pomoc organizovat tak, abychom ji zvládli organizačně i hmotně. Zároveň jsme se rozhodli realizovat centrálně ty aktivity, kde jsme silní, máme dopad a kde jsme nezastupitelní.

Církev se zaměřila primárně na finanční pomoc ve válkou postiženém regionu a na nabídku ubytování válečných uprchlíků v Česku. Diakonická sbírka za necelý týden od svého vyhlášení přijala finanční dary v hodnotě téměř 6 milionů Kč. Za tyto peníze se Diakonii podařilo zprostředkovat například záchranu velkého Kyjevského sirotčince Otcův dům - děti byly převezeny do bezpečí. Co se týče konkrétních možností ubytování uprchlíků, prostory nabídlo více než 170 farních sborů a jednotlivců po celém Česku! Za vaši ochotu pomáhat děkujeme.

Pro efektivnější komunikaci jsme spustili stránku ukrajina.e-cirkev.cz, kam nyní směřujeme veškeré informace, rady a pokyny, jak se zapojit do pomoci Ukrajincům v Česku nebo jak (především finančně) podpořit Ukrajinu přímo v jejich zemi.

Web neustále aktualizujeme a sdílíme tu praktické rady ohledně ubytování, právní pokyny které pomohou s registrací válečných uprchlíků, materiály, které mohou pomoci s psychosociální pomocí či jazykovou bariérou během pobytu.

Webové stránky naleznete zde