Foto: Atmosféra pobytu pro lidi s postižením (Běleč 2022)

25. srpna 2022

Další z tradičních letních táborů pro děti, mládež i dospělé s postižením se konal v srpnu 2022 v Bělči nad Orlicí. Pobyt probíhal za asistence dobrovolníků a vedl jej boskovický farář Jiří Bureš a Tomáš Znamenáček, který jeho atmosféru zachytil na několika snímcích.

Foto: Atmosféra pobytu pro lidi s postižením (Běleč 2022)
25. srpna 2022 - Foto: Atmosféra pobytu pro lidi s postižením (Běleč 2022)

Tábor Jana Amose Komenského se každoročně otevírá letním evangelickým akcím, táborům, četným setkáním, a několik desetiletí také unikátním pobytům pro lidi s handicapem.

Někdy jde o pobyty, při kterých v letní atmosféře oddychne společně celá rodina a zázemí tábora jim dopřeje vystoupit z každodenního stereotypu, který může být pečovatelsky poměrně náročný. Jindy jezdí na pobyt lidé s postižením sami a doplní je parta dobrovolných asistentů, aby společně strávili týden plný akčních zážitků i vzájemné radosti. 

Právě k těm druhým se řadí pobyt, který má mezi ostatními označení "TAP2". Vedou jej společně Jiří Bureš a Tomáš Znamenáček. Druhý jmenovaný je autorem fotografií, které vám nabízíme a virtuálně vás "zveme" do Bělče - ochutnat atmosféru, která se jinak musí zažít!

 

Galerii otevřete kliknutím na jeden ze tří náhledů níže:

Zajímá vás dění v církvi?

Máte rádi celocírkevní akce? Chcete vědět o akcích v Bělči, Chotěboři či jinde? Jezdíte na akce pro laiky nebo pro rodiny s dětmi?
Nechte si na svůj e-mail zasílat informace, které vás zajímají.