Šaty dělají člověka - módní přehlídka proti rasismu

6. dubna 2022

Zveme na neformální setkání s komentovanou módní přehlídkou, diskusí i tanečními a hudebními vystoupeními. Koná se v rámci Týdnů proti rasismu v kostele U Martina ve zdi (Martinská 8, Praha 1) v neděli 10. dubna 2022 od 15.00 hod.

Šaty dělají člověka - módní přehlídka proti rasismu
6. dubna 2022 - Šaty dělají člověka - módní přehlídka proti rasismu

V neděli 10. dubna od 15.00 proběhne v evangelickém kostele sv. Martina ve zdi módní přehlídka oděvů představitelů různých menšin – ukrajinské národní kroje, romské kostýmy, muslimské oděvy a taláry různých církví. Závěr přehlídky bude patřit batikovaným modelům z dílny Kateřiny Kočkové. Následovat bude panelová diskuse o odívání a „čaj o páté“. Modely předvedou a vystoupí členové tanečně – pěvecké ukrajinské skupiny Džerelo, skupiny romských tanců Gitane a hudební skupiny BraAgas.

„Módní přehlídku pořádáme v rámci týdnů proti rasismu. Rasismus se odstraní nejlépe tím, že se lidé navzájem setkávají, poznávají a hovoří spolu. Perfektní možnost k tmu nabídne naše přehlídka, zakončená čajem o páté…“, uvádí pořadatel, evangelický farář pro menšiny Mikuláš Vymětal. „Vzhledem k současné situaci na Ukrajině i u nás chceme vyjádřit solidaritu také tím, že jako první vystoupí ukrajinská skupina Džerelo, která v České republice působí dlouhodobě.“, dodává k tomu.

„Při pohledu na druhého člověka často dáme na první dojem. Seznámením se s odlišnou kulturou odívání můžeme překonat vlastní předsudky, a v druhých lidech vidět především lidi, bližní“, představuje svůj pohled moderátor přehlídky Jaroslav Pechar.

Na co se můžete těšit?

15.00 | KOMENTOVANÁ MÓDNÍ PŘEHLÍDKA – ukrajinské a běloruské šaty, ukrajinská taneční a hudební skupina Džerelo, tradiční romské šaty (skupina Gitane), móda z muslimského světa, taláry a náboženské obleky, batikované oděvy z dílny Kateřiny Kočkové
Mezi jednotlivými bloky vystoupí hudební skupina BraAgas.
16.30 | PANELOVÁ DISKUSE
17.00 | KÁVA A ČAJ O PÁTÉ
18.00 | ZAKONČENÍ

Akce se koná v rámci Týdnů proti rasismu v ČR.

Pozvánka na akci