Evangelíci a Charta 77 – protest jako dluh a úkol

9. října 2017

Rozhovor s farářem, disidentem a mluvčím Charty 77 Milošem Rejchrtem o nepolitické politice evangelíků za normalizace a dnes se uskuteční na konci října v Praze.

Evangelíci a Charta 77 – protest jako dluh a úkol
9. října 2017 - Evangelíci a Charta 77 – protest jako dluh a úkol

Moderovaný rozhovor s farářem, disidentem a mluvčím Charty 77 Milošem Rejchrtem o nepolitické politice evangelíků za normalizace a dnes se uskuteční v úterý 31. října od 19 hodin v Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13, Praha 1).

V jakých podmínkách žila společnost i církev pod vládou jedné strany, co vyústilo ve společenské hnutí Charta 77, které mezi věřícími našlo mnoho sympatizantů, signatářů, několik mluvčích a řadu obětavých dělníků? I na to přijde řeč.

Prezentována bude také publikace Cesta církve – VIII. díl, který přináší dokumenty o podílu věřících na chartistickém hnutí a změnách, které nakonec vedly k přerodu společnosti a nenásilné sametové revoluci v roce 1989.