Ekumenická rada církví zve k postní modlitbě za mír na Ukrajině

28. února 2022

Ekumenická modlitba, otevřená všem věřícím i lidem dobré vůle se koná ve středu 2. března od 19.00 na Staroměstském náměstí v Praze.

Ekumenická rada církví zve k postní modlitbě za mír na Ukrajině
28. února 2022 - Ekumenická rada církví zve k postní modlitbě za mír na Ukrajině

Ekumenická rada církví se připojuje k výzvě křesťanů po celém světě a zve ke společné modlitbě za Ukrajinu.

Ve středu 2. března, v den, kdy v řadě křesťanských tradic začíná postní doba před Velikonocemi, se chceme modlit za ukončení ruské agrese, odstranění nenávisti a utrpení, za všechny, kdo jsou válečným děním zasaženi, za padlé a zraněné i za jejich rodinné příslušníky, ale také za prchající před válkou a za ty, kdo jim podle svých sil pomáhají.

Středa 2. března od 19.00 na Staroměstském náměstí v Praze.