Domov Pomněnka slavnostně otvírá

12. srpna 2024

Domov Pomněnka je moderní zařízení pro lidi s Alzheimerovou nemocí. Vystavěla jej a bude jej provozovat Diakonie ČCE v užší spolupráci s evangelickým sborem v Novém Městě na Moravě. Slavnostní otevření a víkend otevřených dveří proběhne v sobotu a v neděli 17. a 18. srpna 2024.

Chystá se slavnostní otevření Domova Pomněnka
12. srpna 2024 - Domov Pomněnka slavnostně otvírá

Novoměstský Domov Pomněnka pro lidi s Alzheimerovou chorobou je hotový, vybavený a připravený přijmout první klienty. Diakonii ČCE se podařila opravdu velká věc a otvírá zařízení, které svým vybavením i službami naplňuje světové standardy 21. století, a přitom neztrácí ze zřetele člověka, jeho osobnost, obdarování, zájmy a potřeby.

Pomněnka NMNM

Během Svatodušní sbírky 2023 podpořily Pomněnku dvoumilionovou částkou také sbory Českobratrské církve evangelické v čele se sborem v Novém Městě na Moravě, který je jí nejblíže a s velkým nasazením a obětavostí ji podporuje. S vděčností Pánu Bohu se nyní společně můžeme radovat z hotového díla i služby, kterou potřebným přinese.

Pozvání ke společné radosti nezní jen symbolicky, ale opravdu zcela konkrétně: Pomněnka své brány slavnostně otevírá o víkendu 17. a 18. srpna 2024 a pořadatelé na tyto dny připravili nejen komentované prohlídky Domova, ale také pestrý doprovodný program pro hosty všech věkových kategorií, z blízka i z daleka.

Těšit se můžete na četné koncerty a hudební vystoupení, komentované prohlídky Domova doplněné o rozmanité aktivity, Dřevěné divadlo Honzy Hrubce, letní kino a další. Záštitu nad otevřením Domova Pomněnka převzala paní Eva Pavlová, manželka prezidenta České republiky.

Program setkání naleznete ZDE (PDF)

foto: Diakonie ČCE