Do kostela na kole - letos už po jedenácté

13. září 2018

V neděli 16. září (a v sobotu 15. září) se můžete připojit k tradiční ekumenické osvětové akci "Do kostela na kole". Má upozornit na smysluplnější způsoby dopravy na kratší vzdálenosti.

Do kostela na kole - letos už po jedenácté
13. září 2018 - Do kostela na kole - letos už po jedenácté

Auta proto v neděli nechte doma a do kostelů a shromáždění vyražte na bicyklech, jednokolkách, koloběžkách, s kočárky a jinými nemotorovými prostředky.

"Smyslem této celorepublikové ekumenické akce je propagovat cyklistickou dopravu, která je, stejně jako pěší chůze, šetrná k životnímu prostředí a ve srovnání s automobilovou dopravou nepoměrně levnější, zdravější a na kratší vzdálenosti dokonce statisticky rychlejší," vyjmenovávají organizátoři akce na webu www.dokostelanakole.cz.

Poukazují na vzrůstající počty automobilů a na fakt, že tento fenomén se nevyhýbá ani křesťanskému prostředí. "V neděli jsou kostely doslova obleženy auty. Jejich majitelé si však často ani neuvědomují, jak hodně jejich, jistě velmi praktický, pomocník škodí životnímu prostředí. Jako křesťané máme zodpovědnost za svěřené hřivny, totiž tento přerozmanitý svět. Snažme se být dobrými správci světa," doplňují.

Akci pořádá Poradní odbor pro otázky životního prostředí při synodní radě Českobratrské církve evangelické, Ekologická sekce České křesťanské akademie a Česká křesťanská environmentální síť. Na výše uvedené webové adrese se můžete zaregistrovat, případně sdílet své fotografie a zapojit se do fotosoutěže.

Plakát v PDF