Diakonie věnuje na pomoc postiženým v Bejrútu 800 000 Kč

6. srpna 2020

Díky Postní sbírce věnuje Diakonie ČCE 800 tisíc korun na bezprostřední pomoc po tragické a ničivé explozi v libanonském Bejrútu. Zároveň otevírá finanční sbírku pro širokou veřejnost.

Diakonie věnuje na pomoc postiženým v Bejrútu 800 000 Kč
6. srpna 2020 - Diakonie věnuje na pomoc postiženým v Bejrútu 800 000 Kč

Aktualizace (11.8.2020): článek o konkrétním využití prostředků z postní sbírky i darů věnovaných po explozi v Bejrútu najdete zde.

Diakonie ČCE dlouhodobě, i díky prostředkům české vlády, pomáhá ohroženým rodinám přímo v Bejrútu vyrovnat se s tíživými důsledky chudoby a útěku před válkou v Sýrii. Díky své Postní sbírce Diakonie nyní věnuje 800 tisíc korun od svých přispěvatelů na bezprostřední pomoc po tragické a ničivé explozi, která dále umocňuje sociální a ekonomickou krizi v zemi, kde žije až jeden a půl milionu uprchlíků.

„Prostředky Postní sbírky využijeme na opravy materiálních škod, nákup zdravých potravin a školních potřeb pro ty nejvíce potřebné děti v Bejrútu,“ upřesňuje vedoucí zahraničních projektů Diakonie Erik Siegl.

Kvůli tragickému výbuchu a nové vlně koronavirové epidemie hrozí opět zavření škol a další výpadek vzdělávání u těch, jež válka v Sýrii a chudoba částečně připravily o jejich dětství. Škola a vyučování, kombinovaná s drobnou ale pravidelnou potravinovou či finanční pomocí, je v mnoha případech hlavní prevencí dětské práce, brzkého vdávání dívek či jiných negativních jevů. Pomáhá dlouhodobě zabránit tomu, aby děti zůstaly v nekončící smyčce chudoby a poskytuje bezprostředně pocit a výhody dětství.

Veřejnou sbírku Diakonie na pomoc lidem v Bejrútu nyní můžete finančně podpořit na: 292949292/0300 (pod VS 3247)

Přispět lze také prostřednictvím zaslání dárcovské SMS zprávy na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS DIAKONIEPOMOC 30
DMS DIAKONIEPOMOC 60
DMS DIAKONIEPOMOC 90

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Více informací na www.darcovskasms.cz.

Diakonie ČCE v Libanonu podporuje ve spolupráci s místními organizacemi provoz školy, školky, zdravotnického centra a poskytuje materiální a psychosociální pomoc těm nejchudším, kteří by jinak neměli k těmto základním službám přístup. Komunitní centrum Tahaddi nabízí materiální pomoc i dlouhodobou perspektivu změny, jakkoliv je současnost mnoha jejich klientů především o bezprostředním přežívání. Dvě desítky žen zaměstnává v sociální krejčovské firmě a poskytuje kvalitní vzdělání a volnočasové aktivity 450 dětem, které by jinak neměly šanci vůbec do školy chodit.

Zdroj: Diakonie ČCE