Diakonická sbírka přispěla na rekonstrukci Otcova domu

10. listopadu 2021

Loni touto dobou jsme vás zvali ke sledování ekumenické bohoslužby, která měla za cíl podpořit sbírku pro organizaci Otcův dům na Ukrajině. 

Diakonická sbírka přispěla na rekonstrukci Otcova domu
10. listopadu 2021 - Diakonická sbírka přispěla na rekonstrukci Otcova domu

Pro Otcův dům shromažďovala Diakonie peníze celý loňský podzim a také na jaře letošního roku. Kromě sbírky a ekumenické bohoslužby uspořádala i aukci obrazů a ve spolupráci s TV Noe vytvořila krátký dokument Cesta za Otcovým domem, díky kterému pro sbírku získala další dárce.

Celkově se částka, kterou Diakonie ČCE odeslala do Otcova domu, vyšplhala na 265 817 Kč. Moc vám děkujeme za podporu!

Organizace částku využila na rekonstrukci hlavní budovy, která slouží pro pěstounské rodiny, jsou v ní učebny speciální školy a také prostory pro sociální pracovníky, psychoterapeutická poradna a další.

Letos v září byla ředitelka Střediska humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE Kristina Ambrožová v Otcově domě na návštěvě a natočila pro vás krátké video z místa. 

https://www.diakoniespolu.cz/res/archive/014/001897.mp4

Rekonstrukce bude hotová do Vánoc, kdy se děti z Otcova domu do nově opravených prostor vrátí. Právě probíhá instalace topení.

V září loňského roku jsme vás žádali o prostředky na odkup pozemku, na kterém stojí bývalý vojenský objekt, který Otcův dům v budoucnu plánuje předělat na nové vzdělávací a komunitní centrum. První krok byl splněn. Také díky sbírkám dalších mezinárodních organizací, které Otcův dům podporují, se pozemek podařilo odkoupit. Děkujeme!

Zdroj: Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE (www.diakoniespolu.cz)

Čtěte dále: Za krajany přes Otcův dům (Český bratr 9/2021)