Církev ve světě médií, média v církevním světě

18. října 2021

Online seminář je určen všem zájemcům, kteří ve sborech a církvích pracují s informacemi, komunikují s novináři nebo mají na starost propagaci aktivit. Koná se ve čtvrtek 21.10. přes ZOOM videokonferenci. Celodenní kurzovné je 100 Kč.

Církev ve světě médií, média v církevním světě
18. října 2021 - Církev ve světě médií, média v církevním světě

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference srdečně zvou k účasti na 24. studijním dni ERC na téma Církev ve světě médií a média v církevním světě, který se bude konat ve čtvrtek 21. října 2021 od 9.00 do 15.00 jako online videokonference přes program ZOOM

Témata a pozvaní hosté:

Jak může církev získávat důvěru? – Tereza Zavadilová (novinářka; na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze vede kurzy církevní komunikace, dlouhodobě se zabývá vystupováním církví v českém mediálním a veřejném prostoru)

Dezinformace a jak se jim bránit? – Alexandra Alvarová (externí spolupracovnice Deníku N, novinářka; zabývá se dezinformacemi, fake news, hybridními válkami a prostředím sociálních sítí; autorka knihy Průmysl lži aneb Propaganda, konspirace a dezinformační válka)

Mediální aktivity církví – principy, zásady zkušenosti – Jiří Hofman (zajišťuje komunikaci s veřejností v Českobratrské církvi evangelické), Monika Klimentová (vedoucí tiskového střediska České biskupské konference), Tomáš Samiec (mediální koordinátor ve Slezské církvi evangelické augsburského vyznání)

Co jsme se naučili během koronakrize a co z toho zachovat i po jejím skončení? Jak komunikovat v rámci farností a sborů? – sdílení dobré praxe z mediální práce v církvích, farnostech a sborech (zájemci z řad účastníků kurzu prezentují vzájemně).

Přihlášky a platba:

Přihlášky, prosíme, zasílejte do 19. října 2021 přes níže uvedený online přihlašovací formulář. V případě, že chce poslat a odprezentovat námět pro sdílení dobré praxe z mediální práce v církvích, sborech a farnostech, prosíme odešlete svou přihlášku do 17. října 2021.

Účastnický poplatek za 1 osobu je 100 Kč. Platbu za studijní den odešlete do 19. 10. 2021 na účet Ekumenické rady církví v ČR č.: 473 492 623 /0300, variabilní symbol 999, do poznámky pro příjemce uveďte, prosíme, jméno a příjmení nebo jméno a příjmení vedoucího skupiny v případě, že jste přihlásili celou skupinu. V případě, že přihlašujete celou skupinu (preferujeme), odešlete platbu za všechny účastníky vaší skupiny jedním převodem.

Po přijetí přihlášky a platby vám pošleme (nejdříve 17. října 2021) další informace k připojení se do videokonference.

Stornování nebo úprava přihlášky je možná do 19. 10. 2021 přes e-mail: info@ekumenickrada.cz. Pokud po 19. 10. 2021 zjistíte, že se vy nebo někdo z vaší skupiny nebudete moci zúčastnit, zajistěte si, prosíme, náhradníka. Pro více informací pište na výše uvedený e-mail nebo volejte na tel. 774 219 041.

Kapacita konference je maximálně 100 účastníků.

Podrobný program konference a odkaz na přihlašovací formulář naleznete ZDE.