Červená středa podpoří lidi pronásledované pro víru

6. listopadu 2018

28. listopadu se bude poprvé konat Červená středa (Red Wednesday) i v ČR. Iniciativa připomíná osoby pronásledované po celém světě pro jejich víru. Symbolem je rozsvícené červené světlo.

Červená středa podpoří lidi pronásledované pro víru
6. listopadu 2018 - Červená středa podpoří lidi pronásledované pro víru

Veřejně se můžete zapojit kdekoli. Třeba společnými ekumenickými modlitbami, čtením textů, rozsvícením červených světel (svíček, lampionů apod.), případně nasvícením kostelů nebo významných budov ve vaší obci červeným světlem. Fotografie z akce lze sdílet na www.facebook.com/cervenastreda s hashtagem #RedWednesday.

V Česku akci podporuje Ekumenická rada církví spolu s Českou biskupskou konferencí a Federací židovských obcí. Pražský program startuje v budově Karolina (Ovocný trh 5, Praha 1) od 15.00 hodin. Koná se tu konference „Úloha náboženství a církví ve společnosti“ a prezentace zprávy o pronásledování křesťanů za rok 2017. Od 17.30 potom následuje křesťansko-židovská modlitba za pronásledované a od 18.00 vychází od Karolina průvod s červenými svíčkami přes Staroměstské náměstí ke Staronové synagoze.