ČCE se připojuje k výzve Zvony pro Aleppo

8. listopadu 2016
ČCE se připojuje k výzve Zvony pro Aleppo
8. listopadu 2016 - ČCE se připojuje k výzve Zvony pro Aleppo

Českobratrská církev evangelická se rozhodla podpořit výzvu Bells for Aleppo (Zvony pro Aleppo). Jedná se o aktivitu Evangelické luterské církve ve Finsku, která prosí, aby se po celém světě rozezněly zvony kostelů vždy v 17 hodin místního času a aby se lidé připojili k modlitbám za oběti bombardování v syrském Aleppu. Zvony zní každý den po celém světě až do 24. října, kdy se koná Světový den OSN.

Více informací o výzvě: http://bellsforaleppo.org/.

O nás:

Českobratrská církev evangelická (ČCE) je druhou největší církví v ČR. Za základ víry a života považuje Bibli. Navazuje na tradici české reformace, husitské hnutí i Jednotu bratrskou. Vznikla v roce 1918 spojením dvou evangelických církví povolených tolerančním patentem roku 1781. Nejvyšším správním orgánem je šestičlenná synodní rada složená z duchovních i laiků. K farářské službě pověřuje ČCE muže i ženy. Vedle bohoslužebného života farních sborů, náboženské výchovy a církevního školství se zaměřuje na služby sociální péče a duchovenskou činnost v nemocnicích, armádě, nápravných zařízeních či uprchlických táborech.

Kontakt: Jana Vondrová, 734 170 486, vondrova@e-cirkev.cz