Bůh miluje cizince! - výstava o uprchlících a migraci v Bibli

10. září 2018

Bible je plná osobních příběhů o životě ve vyhnanství. Jak se Písmo dívá na cizince, solidaritu či pohostinnost? Máme cizince vítat, nebo tolerovat? Hostit je, nebo jen pomoci jim přežít?

Bůh miluje cizince! - výstava o uprchlících a migraci v Bibli
10. září 2018 - Bůh miluje cizince! - výstava o uprchlících a migraci v Bibli

Na tyto otázky se snaží odpovědět připravovaná výstava Bůh miluje cizince!, která bude slavnostně zahájena ve středu 26. září v 18 hodin ve sboru Českobratrské církve evangelické v pražských Střešovicích (nám. Před Bateriemi 950/22, Praha 6). 

Během vernisáže proběhne diskuse s lidmi, kteří zažili válku a nesvobodu a museli uprchnout z vlastní země (Sýrie, Jugoslávie a Československa), zahrají syrští hudebníci Kasem Miran a Tashev Farhod a Diakonie ČCE představí své aktivity na podporu uprchlíků, migrantů a azylantů, které budete moci podpořit příspěvkem do dobrovolné sbírky na Středisko celostátních programů Diakonie ČCE (Program pro práci s migranty). 

Expozice přináší příběhy dávných svědků víry. Na dvanácti barevných panelech seznamuje s biblickými uprchlíky: od Abrahama a Sáry přes Josefa, Mojžíše a Rút až k Ježíšovi a prvním křesťanům. Výjimečný projekt chce do české veřejné diskuse přinést i křesťanský hlas. V situaci, kdy jsme denně konfrontováni s odmítavými stanovisky politických reprezentantů a rychlými řešeními s nulovou tolerancí, máme jako křesťané slyšet, jaké důrazy a výzvy zní z Bible. 

Výstava je dvojjazyčná, česko-německá a má putovní charakter. Následně se rozjede do evangelických sborů, škol i dalších míst. Její původní verzi připravila Rakouská biblická společnost. Realizaci zajistila Českobratrská církev evangelická díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti a Gustav-Adolf-Werk e.V. 

Můžete se těšit i na drobné občerstvení v mezinárodním duchu (pravý ukrajinský boršč, taštičky a skvělé irácké pečivo).