100 let Evangelické teologické fakulty

1. listopadu 2019

Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze zve k oslavám stého výročí vzniku. Oslavy se konají ve dnech 9.–12. listopadu v Praze.

100 let Evangelické teologické fakulty
1. listopadu 2019 - 100 let Evangelické teologické fakulty

K 1. říjnu 1919 byla v Československu zřízena Husova československá evangelická fakulta bohoslovecká v Praze, první protestantská bohoslovecká fakulta coby samostatná vysoká škola se všemi právy a výsadami, včetně práva promočního.

Oslavy tohoto významného jubilea proběhnou ve dnech 10.– 12. listopadu:

SOBOTA 9. LISTOPADU

- výroční setkání Spolku přátel ETF (prostory ETF, Černá 9)

NEDĚLE 10. LISTOPADU

- 19.30 děkovné bohoslužby (kostel U Martina ve zdi)

PONDĚLÍ 11. LISTOPADU

- 15.00 udělení čestného doktorátu prof. Manfredu Oemingovi (Karolinum, Velká aula)

- 17.00 slavnostní shromáždění s předáváním pamětních medailí ETF (Karolinum, Vlastenecký sál)

ÚTERÝ 12. LISTOPADU

- 9.00 symposium "100 let evangelické teologie v Českých zemích" (Černá 9, Velká posluchárna - 1. patro)